Rubriky
děti dospělí mládež

V Křížkovém Újezdci v červnu na Podlipanské lize bojovalo 57 týmů. Domácí se v konkurenci neztratili

První červnovou sobotu se v Křížkovém Újezdci konalo již třetí kolo 18. ročníku Podlipanské ligy. „Křížkáč“, jak s oblibou říkají naše děti, měl na domácí půdě zastoupení ve všech kategoriích – muži, ženy, dorost, starší i mladší žáci a celkem se zúčastnilo 57 týmů. Domácí muži, ženy i dorostenci a dorostenky si navíc pořádně mákli, když se zároveň podíleli i na zajištění organizace a občerstvení.

Hned v půl deváté ráno na trať vyběhlo šestnáct týmů mladších žáků a čtrnáct starších. Dětí se nám letos i na trénincích schází dost, a tak se trenéři Klára Blažková a Jakub Šindelář rozhodli v mladší kategorii postavit rovnou dva týmy. Ve velké konkurenci se A tým s časem 31,08 umístil na 10. místě a B tým na 15. pozici. V rámci Dětské hasičské ligy (DHL) mladší žáci obsadili 3. místo za týmem ze Svojšovic, který vyhrál i celou kategorii v rámci Podlipanské ligy, a Lojovicemi.

Starší žáci jsou príma parta

Starší žáci se i přes osekanou sestavu kvůli nemocem prali statečně, ale svá pódiová umístění z minulých kol Podlipanské ligy nezopakovali a čas 22,04 stačil až na 7. místo. Co nestačí v „Podlipance“, může ale nést ovoce v Dětské hasičské lize, kde starším žákům čas zajistil 2. místo za Modleticemi.

Odpoledne se do bojů v horkém počasí na louce u Okrouhlického lesa pustili i dorost, ženy a muži. Dorost, který se také potýkal s marodkou, s časem 31,77 skočil v „Podlipance“ na 8. místě, zatímco v DHL mu to stačilo na hezké 3. místo za Modleticemi a Svojšovicemi. Ženy si mezi prodejem párků, malinovek, piv a špízů také stihly odskočit ke dvěma pokusům, z nichž ten lepší 37,00 jim nakonec zajistil 4. místo.

Na koši Klára Blažková a na spoji savic Renáta Bohuslavová

Muže od medailí dělily setiny

Dřívější výkony v Podlipanské lize už předem nabízely dramatický a napínavý souboj v kategorii mužů, a to se také potvrdilo. Celkem dorazilo jedenáct týmů, a konkurence tak byla nabitá. První čtyři týmy Klučov, Radovesnice, Horní Měcholupy a Křížkový Újezdec se umístily pouze v rozmezí 40 desetin. A naši chlapi tak i přes dva povedené útoky skončili těsně za stupni vítězů a odvezli si bramborové medaile, na které dosáhli časem 20,49.

Muži si přípravují základnu

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem fanouškům i rodinným příslušníkům, kteří nás přišli podpořit. Stejně tak děkujeme i týmům, které nám zapůjčily techniku, závodníky a velmi nám tím pomohly závody uskutečnit. Za rok se na vás zase těšíme a doufáme, že se opět sejdeme v hojném počtu. P.S. špízy budou 😉