Mládež

Zdravím příznivce naší mládeže

Jelikož vedoucí a trenéři asi nejsou spokojeni nebo se stydějí za výsledky svých svěřenců musím se s Vámi podělit o jejích úspěchy sám.

Letošní rok jsme zahájili 27.2.2016 okrskovým uzlováním v Kuří kde se mladší žáci v jednotlivcích umístily  na 6 a12 místě a starší žáci jako družstvo obsadily 3 místo a v jednotlivcích se umístily na 6, 8 a 9 místě, následovalo okresní uzlování 12. 3. 2016 v Mukařově. Na tomto uzlování obsadili starší žáci jako družstvo 7 místo ale v soutěži jednotlivců se Vendula umístila na 1 místě, mladší soutěžili jen jako jednotlivci a obsadily 4 a 7 místo. 23. 4. 2016 jsme vyjeli s jedním družstvem mladších žáků a dvěma družstvy starších žáků do Čelákovic na Memoriál Ladislava Bači zde mladší žáci obsadily 9 místo ze 17 zúčastněných a starší žáci obsadily druhé a osmé místo z 11 zúčastněných.

Ve dnech29.4.2016 až 1. 5. 2016 jsme odjeli na soustředění do rekreačního areálu u Orlické přehrady, kde jsme pilovali disciplíny na plamen. V sobotu 7. 5. 2016 jsme se staršími žáky vyjeli na 1 kolo Podlipanské ligy do Horních Krůt, kde v konkurenci 11 družstev vybojovali krásné druhé místo s časem 16,38.

Následující víkend tj. 14-15. května proběhlo v Čelákovicích Okresní kolo hry Plamen zde do posledního útoku, nebylo rozhodnuto, ale nakonec jsme byli nejlepší a zvítězili jsme v obou kategoriích tím pádem začala pro starší žáky větší dřina, neboť jsme se je snažili co nejlépe připravit na krajské kolo kam jsmepostoupili. Souběžně s nedělními celodenními tréninky probíhaly v sobotu jednotliví kola Dětské hasičské ligy okrsku 21.5. Svojšovice, 4.6. Křížkový Újezdec, 11.6. Popovičky, 27.8.  4 kolo v Křížkovém Újezdci a 3.9. Modletice. V DHL se mladší žáci v jednotlivých kolech umístily takto 3, 6, 8, 2, a 4 celkově skončily na 4 místě. Starší žáci se umístily takto 6, 3, 2, 1 a 1 celkově skončily na 2 místě a získali i cenu za nejrychlejší útok s časem 18,32. Na výsledcích bylo znát i to že výroba nové dětské stříkačky se opozdila a byla dodána až na poslední dvě kola DHL.

28. 5. 2016 probíhala souběžně s Okresním kolem v PS i Okresní kolo dorostu kde naši jednotlivci Vendula Muziková a Adam Rubeš v kategoriích mladší dorost zvítězili a vybojovali si tím pádem postup na Krajské kolo dorostu. 18. 6. 2016 jsme absolvovali 4 kolo |Podlipanské ligy v Bulánce kde jsme byli hodnoceni na posledním místě, protože jsme měli špatnou mašinu.

Krajské kolo Plamen a dorost proběhlo 24 – 26. 6. 2016 na kladně kde se starší žáci v silné konkurenci umístily na 11 místě. Ale největší radost ním udělala Vendula Muziková, která v kategorii mladší dorostenka i přesto že poslední disciplínu běžela s poraněnou nohou zvítězila a postoupila na mistrovství České republiky, které se konalo 4-5. 7. 2016 v Českých Budějovicích a zde obsadila krásné 7 místo.

Dne 2. 7. 2016 absolvovali 7 kolo Podlipanské ligy v Ovčárech, kde skončili na 6 místě.

V září od 1 do 4 jsme jíž tradičně, vyjeli na soustředění na Sedliště, kde jsme opět pilovali hlavně disciplíny na ZPV.

V neděli 11. září jsme, vyjeli na prestižní soutěž do Sloupu, kde starší žáci v těžké konkurenci vybojovali časem 18,18 první místo. Následující týden tj. 17. 9. 2016 jsme vyjeli do Brandýsa nad Labem na soutěž o pohár starosty OSH který probíhal souběžně s Maxíkovým pohárem i na této soutěži jsme zvítězili v obou kategoriích a starší žáci utvořili nový rekord soutěže časem 18,35.

Na závěr sezony jsme absolvovali 28. 9. 2016 Zličínský dvojboj, který sestával z požárního útoku a štafety požárních dvojic. Na tomto klání se mladší žáci umístily na 2 místě z 17 družstev se součtem časů 93 s a starší žáci obsadily 4 místo ze 13 zúčastněných.

bulanka

bulanka

celakovice-baca

celakovice-baca

dorost-okres

dorost-okres

kraj-dorost

kraj-dorost

kraj-kladno

kraj-kladno

MČR České Budějovice

MČR České Budějovice

modletice-2

modletice-2

modletice

modletice

ojezdske-utočeni

ojezdske-utočeni

ovcary

ovcary

pl-horni-kruty

pl-horni-kruty

plamen-ml

plamen-ml

plamen-st

plamen-st

pohar-osh

pohar-osh

sedlište

sedlište

sloup

sloup

soustředěni-orlik

soustředěni-orlik

svojšovice

svojšovice

uzlovani-kuri

uzlovani-kuri

Na závěr bych rád poděkoval všem dětem za vzornou reprezentaci nejen sboru ale i naší obce a děkuji také trenérům a vedoucím za obrovské množství času, který obětovali na přípravu svých svěřenců.

Děkuji Karel